офіційна сторінка
27 листопада 2024 року у Вашковецькому медичному фаховому коледжі відбулась студентська конференція «Захворювання та ушкодження обличчя, голови, шиї».
Черепно-мозкова травма — вид травми голови, при якій нарівні з ушкодженням головного мозку травмуються череп і м’які тканини голови. Це глобальна проблема нейрохірургії. Черепно-мозкова травма становить 30-50% від усіх травм.
В останні десятиріччя відзначається збільшення не тільки кількості черепно-мозкових ушкоджень, а й більш тяжкий їхній перебіг. Це пов’язано із збільшенням кількості транспортних засобів, недотриманням правил дорожнього руху. Як правило, травмуються люди молодого і середнього, найбільш працездатного віку, що обумовлює не лише медичне, а й соціальне значення проблеми.
Важливою ланкою в наданні допомоги потерпілим з черепно-мозковою травмою є дошпитальний етап, на якому несвоєчасно надана медична допомога призводить до виникнення небезпечних для життя ускладнень.
При черепно-мозковій травмі пошкоджуються як тканини мозку, так і черепні нерви, кровоносні судини, стінки шлуночків мозку і лікворопровідні шляхи. Головний мозок може пошкоджуватись не тільки в місці дії травмуючого фактора, а й від протидії, гідродинамічних (лікворичних) коливань.
При черепно-мозковій травмі окрім великих півкуль порушується функція життєво важливих центрів і систем, а також обмінних процесів.
Актуальність теми визначається виключно важливим значенням для сучасної військово-польової хірургії. У воєнний час травми голови складають значний відсоток від загальної кількості отриманих травм.
Конференцію підготували та провели під керівництвом викладачів хірургії Мороза Б.П., Корні В.О. та лаборанта Цегельник І.В. студенти 3-4 курсів: Ткач О., Ватаманюк В., Паушак Є., Далавурак Д., Паламарюк О., Ахтемійчук О., Монич М., Лемко К., Мороз І., Труфин Т., Іванчук М., Букатчук Д., Зав’ялець А., Бліско К., Князька К., Семенчук А-М., Равлюк Т.