Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Візерунки, що єднають серця

 

15 травня 2025 року Вашковецький медичний фаховий коледж розквітнув яскравими барвами української душі — ми відзначаємо День вишиванки! Цей день наповнює серця любов’ю до України, вірою у Перемогу та, попри всі виклики, дарує гарний настрій і відчуття гордості.

Викладачі та студенти нашого коледжу щороку вдягають вишиванки з палким бажанням долучитися до всеукраїнського флешмобу під символічним гаслом #ВишиванкаЄднає. Ці слова сповнені глибоким сенсом, якнайкраще допомагають відчути дух свята  та  вразити світ красою і розмаїттям українських вишиванок.

У кожній вишиванці — гордість, краса і невичерпна сила українського духу, а кожен візерунок — це символ, кожна нитка — зв’язок із минулим. Ми вплітаємо себе у живу історію українського народу, зберігаючи і примножуючи його традиції.

Сьогодні ми вдягаємо вишиванки не тільки як символ нашої культури, але й як символ підтримки і подяки нашим захисникам, завдяки яким ми маємо можливість відзначати такі важливі для нас свята.

Нехай ці вишиті орнаменти оберігають нас, надихають і надають сили бути єдиними — у серці, у вірі, в любові до України!

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

15 травня 2025 року на базі Чернівецького індустріального фахового коледжу відбулася Обласна студентська науково-практична конференція «ХІМІЯ, БІОЛОГІЯ і ЕКОЛОГІЯ: сучасні технології, студентські дослідження та досягнення».

Мета конференції: залучення обдарованої студентської молоді коледжів Чернівецької області до проведення експериментально-дослідницької роботи з різних напрямків природничих наук, підтримки творчості студентів, підвищення ефективності і якості студентського дослідництва, удосконалення творчої співпраці з викладачами коледжу.

У конференції взяла участь студентка Вашковецького медичного фахового коледжу Боднар Олександра ІІ к (9) з підготовленою доповіддю на тему: «Технології, які рятують довкілля», під керівництвом викладачів біології Тетяною Тирон та хімії Тетяною Гарас.

Під час конференції панувала приємна атмосфера.

Матеріали студентської науково-практичної конференції були цікавими та корисними і, можливо, стануть своєрідним стартом для подальших досліджень студентів.

Дякуємо Чернівецькому індустріальному фаховому коледжу за надану можливість долучитись до обговорення актуальних тем сьогодення.

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Руки, що дарують життя!

Традиційно, щороку 12 травня у Вашковецькому медичному фаховому коледжі урочисто відзначають Міжнародний  день  медичної сестри – свято тих, хто щодня виконує надважливу місію: рятує життя, дарує людям свою турботу та підтримку.

Цього року воно було організоване та проведене студентами І курсу (11) під керівництвом куратора групи Софії Борець.

Ошатно прибрана святкова зала  створила атмосферу урочистості та позитивного очікування. Усе дійство було наповнене щирістю, вдячністю й повагою до людей у білих халатах.

Ведучі свята, Яна Олексюк та  Саманта Ватаманюк, звернулися до присутніх із проникливими словами: «Сьогодні професія медичної сестри  набула особливого значення, адже війна перетворила наших медсестер на відважних бійців медичного фронту, які щодня у найгарячіших точках, ризикуючи власним життям, рятують українців».

Зі словами привітання виступила в.о. директора коледжу Світлана Макара, яка відзначила неоціненний внесок медсестер у збереження здоров’я та життя людей, як у мирний, так і воєнний час. Вона побажала студентам гордо нести звання медичної сестри, бути вірними клятві Гіппократа й зберігати людяність за будь-яких обставин.

Музичний супровід, тематичні слайди, відео про героїзм медиків у зоні бойових дій викликали щире зворушення. Кожна пісня була пронизана емоціями, глибоким змістом і гордістю за нашу країну. У виконанні  студентів — Альони Олексюк, Оксани Гав’юк, Василя Ватаманюка, Максима Домітращука, Сніжани Тіней, Василя Марціняка, Софії Волошенюк, Мирослава Ротара, Яни Олексюк, Ангеліни Гуцуляк, Михайла Юрчака, Ларіона Мартищука прозвучали композиції: «Непереможна Україна», «Військова медсестра», «Надія є!», «Остання нервова клітина», «А жити треба!», «Заради життя», «Низький уклін вам, лікарі!», «Обійми мене, моя країно!», які стали справжньою родзинкою свята. Проникливі рядки у виконанні  Саманти Ватаманюк, Марії Тіней, Анастасії Гавриш, Ольги Данилюк, Ольги Пигичко торкалися найпотаємніших струн душі.

Підняла всім настрій гумористична  сценка «Ізраїльська клініка. Завжди є що лікувати», де чудово зіграли свої ролі Оксана Гав’юк, Сніжана Тіней, в якій ключовими були слова «… задумайтесь про те, що саме дешевше – жити чи не жити!»

А сучасний танець  допоміг відчути увесь драйв студентського життя та неповторність кожного його моменту.

Фінальним акордом дійства стала пісня  «Обійми мене, моя країно!», яку глядачі підтримали гучними оплесками та підсвічуванням ліхтариків мобільних телефонів, створюючи атмосферу світла, єдності та надії.

На честь урочистої події всі присутні разом сфотографувалися напам’ять і залишили зал в піднесеному настрої, з посмішками на вустах та радістю в серцях.

Зі святом  дорогі медсестри! Щастя  і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією! 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Майстерклас, як співпраця студентів коледжу

та учасників освітнього процесу

Берегомеських ліцеїв № 1, №2, №3 Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області

 

   Навчання у співробітництві (cooperative learning — CL), як один із напрямків модернізації, осучаснення медичної освіти продовжується!

   Основна ідея навчання у співробітництві: допомагаючи іншим, вчимося самі – створює рівні умови кожному студенту та учню, дає можливість успішно засвоювати освітні програми, маючи неоднаковий освітній рівень підготовки та особистісні інклюзивні особливості у засвоюванні знань.       

   6 травня 2025 року команда однодумців Вашковецького медичного фахового коледжу відвідала селище Берегомет та провела у Берегометських ліцеях №1, №2, №3 Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області майстер-класи «Застосування алгоритму MARCH при наданні домедичної допомоги пораненим/потерпілим у надзвичайній ситуації» та «Проведення серцево-легеневої реанімації з використанням АЗД»

   Учні 10-11 класів та колективи педагогів щиро зустріли наш колектив «Майстер-клас домедичної допомоги». Студенти: Мирослав Ротар, Олександра Боднар, Анастасія Половинко, Олег Хромейчук, Надія Стасюк, Крістіна Гакман, Юрій Токар, Анна Фочук, Іван Гладиш продемонстрували надання домедичної допомоги пораненим за алгоритмом MARCH: при критичних кровотечах, порушенні прохідності дихальних шляхів, допомогу при травмі грудної клітки, порушенні кровообігу, переломах кісток тазу, травмах голови, гіпотермії.

   Після демонстрації базового алгоритму серцево-легеневої реанімації з використанням АЗД, учні ліцеїв активно долучалися до проведення тренінгу з серцево-легеневої реанімації під контролем студентів в малих групах по 3-5 чоловік на трьох тренажерах. Ліцеїстам та вчителям освітніх закладів сподобалася така форма навчання та співробітництва.

   Ми висловлюємо вдячність директору ліцею №1 Бердюк Парасці Василівні, директору ліцею №2 Чепизі Світлані Василівні, директору ліцею №3 Лупулу Василю Михайловичу за співпрацю та організацію учнів при проведенні просвітницького та професійно-орінтовного заходу.

   Дякуємо Таісії Гаврилюк за фото, відео зйомку та фотомонтаж коротких відео наших майстер-класів. Наші відео викладені в соціальних мережах тік-ток та фейсбук

Методист коледжу Н.Г. Сащук

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава
Вбудоване відео YouTube Shorts
Вбудоване відео YouTube Shorts
Вбудоване відео YouTube Shorts
Вбудоване відео YouTube Shorts

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

9 травня 2025 року відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Вижницькою районною організацією Товариства Червоного Хреста України в особі голови Ольга Майстрюк та Вашковецьким  медичним  фаховим коледжем в особі в.о. директора Світлани Макари.

Предметом Меморандуму є спільна діяльність, взаємодія та співробітництво Сторін у розповсюдженні знань про здоровий спосіб життя, поширення вмінь у наданні першої допомоги, проведення молодіжних сесій та спільних проєктів, залучення волонтерів з числа студентів  для реалізації гуманітарної мети Меморандуму. Інструкторами Вижницької організації Червоного Хреста для студентів коледжу проведено майстер-клас з надання першої медичної допомоги. 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

«Ментальне здоров’я — це не окрема тема для обговорення, це основа якісної освіти»

24 квітня 2025 року відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція на базі Чернівецького медичного фахового коледжу

У ній взяла участь студентка 1 курсу (9) А Фесік-Крамська Анна , під керівництвом викладача фізики та математики Макари Дмитра Романовича, з тезами на тему  “Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії , стратегії”.

Найбільш обговорювальними та цікавими для учасників конференції стали тези:

— Штучний інтелект і машинне навчання поступово інтегруються в освіту, зокрема через автоматизоване оцінювання, рекомендаційні системи та персоналізоване навчання

— Кібербезпека стає новим викликом для освітніх установ, адже збільшується ризик витоку персональних даних студентів і викладачів.

— Методика «навчання впродовж життя» (lifelong learning) виходить на передній план — знання швидко старішають, тому вміння постійно вчитись стає ключовим.

 

Дякуємо організаторам Чернівецький медичний фаховий коледж за ініціативу.

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Майстер-клас, як співпраця студентів коледжу

та учасників освітнього процесу

Підзахаричівської гімназії Усть-Путильської сільської ради

 

   Навчання у співробітництві (cooperative learning — CL), як один із напрямків модернізації, осучаснення медичної освіти продовжується!

   Основна ідея навчання у співробітництві: допомагаючи іншим, вчимося самі – створює рівні умови кожному студенту та учню, дає можливість успішно засвоювати освітні програми, маючи неоднаковий освітній рівень підготовки та особистісні інклюзивні особливості у засвоюваності знань.       

   9 квітня 2025 року команда однодумців Вашковецького медичного фахового коледжу відвідала Підзахаричівську гімназію та провела два майстер-класи «Застосування алгоритму MARCH при наданні домедичної допомоги пораненим/потерпілим у надзвичайній ситуації» та «Проведення серцево-легеневої реанімації з використання АЗД»

   Учні 7-9 класів та колектив педагогів щиро зустріли наш колектив у теплій школі, незважаючи на негоду.

   Студенти продемонстрували надання домедичної допомоги пораненим за алгоритмом MARCH: Мороз Ігор, Олег Хромейчук — при критичних кровотечах, Ірина Єленюк, Максим Домітращук – при порушенні прохідності дихальних шляхів та допомогу при травмі грудної клітки, Боднар Олександра, Половинко Анастасія, Юрій Токар, Анна Фочук, Надія Стасюк — при порушенні кровообігу, переломах кісток тазу, травмах голови, гіпотермії.

   Студенти продемонстрували також домедичну допомогу при порушенні кровообігу – алгоритм базової серцево-легеневої реанімації з використанням АЗД. Учні гімназії долучилися до відпрацювання на тренажерах навиків базової серцево-легеневої реанімації. Більшість учнів, малими групами по 3-5 чоловік, активно прийняли участь в тренуванні. Ми висловлюємо вдячність директору ліцею Томюк Фрозіні Семенівні за гостинність, співпрацю та організацію учнів при проведенні цього заходу.

   Фото та відео-зйомку заходу проводили студенти Фочук Анна, Олег Хромейчук, Ірина Єленюк.

   Методист коледжу — Н.Г.Сащук.

 

 

Майстер-клас, як співпраця студентів коледжу

та учасників освітнього процесу Розтоківського  ліцею Усть-Путильської сільської ради

 

   9 квітня 2025 року студенти Вашковецького медичного фахового коледжу вирушили до Розтоківського ліцею та провели навчальний тренінг та майстер-клас для учнів 8-11 класів

   Навчання проводилося у спортивному залі де студенти Мороз Ігор, Максим Домітращук, Ірина Єленюк, Олександра Боднар, Половинко Анастасія, Юрій Токар, Анна Фочук, Надія Стасюк, Олег Хромейчук розповіли та продемонстрували надання домедичної допомоги пораненим/ постраждалим за алгоритмом MARCH та алгоритм базової серцево-легеневої реанімації з використанням АЗД.

  Учні ліцею активно долучилися до проведення тренінгу з серцево-легеневої реанімації під контролем студентів в малих групах по 3-5 чоловік на тренажерах. Проведений майстер-клас мав професійно орієнтаційну та просвітницьку мету.

  Ми вдячні директору Розтоківського ліцею Пасарюк Вірі Степанівні за організацію учнів для проведення цього заходу.

  Фото та відео-зйомку проводили студенти Фочук Анна, Олег Хромейчук, Ірина Єленюк.

 

 

Наталія Сащук – методист коледжу

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

З метою підвищення рівня освіченості студентської молоді щодо кіберзагроз, формування в них навичок цифрової безпеки та здатності розпізнавати й протидіяти спробам вербування через соціальні мережі, психологічного тиску, маніпуляцій, шантажу та втягнення у протиправну діяльність 11 квітня 2025 року Департамент освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації  спільно з Відділом протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області організував Єдиний урок національної безпеки – «ПротиДІЙ».

Урок складався з двох частин:

1) Трансляція з виступами фахівців;

2) Проведення педагогами тренінгів з розігруванням сценаріїв

втягнення підлітків у злочинну діяльність .

Студенти та викладачі Вашковецького медичного фахового коледжу  активно долучилися до перегляду Єдиного уроку національної безпеки – «ПротиДІЙ» та набули навичок  інформаційної безпеки та обізнаності про можливі загрози.

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя. Бути здоровим – це зовсім не грати мускулами  та доводити всім, що ти найсильніший, а бути активним, займатися спортом, правильно харчуватися, позбутися шкідливих звичок та дбати про режим дня.

 З метою поглиблення знань про здоровий спосіб життя, 10 квітня 2025 року студентами І курсу (9) групою А та куратором групи Тетяною Тирон було проведено відкритий виховний захід «Ми обираємо здоров’я», присвячений Всесвітньому дню здоров’я.

 Мета цього заходу – розкрити сутність здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини та негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття підлітків; формувати у студентів прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя; виховувати почуття відповідальності за власне здоров’я та розуміння важливості здорового способу життя.

 Студенти прийняли активну участь у веселих конкурсах «Зрозумій мене»,  «Без права на помилку», пригадували прислів’я, розповідали цікаві факти про здоров’я, переглядали відео про принципи, що лежать в основі здорового способу життя: раціональне харчування, руховий режим, відсутність шкідливих звичок, позитивні емоції, інтелектуальний розвиток.

Присутні отримали багато цікавої та корисної інформації.

Бажаємо всім доброго  здоров’я! Будете здорові будете щасливі й радісні!

Чому я обрала прфесію медичного працівника?

ЦЕ ПОКЛИКАННЯ