Ми переможемо!

#слава Україні
#героям слава
#МИ ПЕРЕМОЖЕМО

ПСИХОЛОГІЧНА ТРАВМА – ЦЕ РАНА, ЯКА СТАЄ ЧАСТИНОЮ ЖИТТЯ

   28 жовтня 2022 року в актовій залі Вашковецького медичного фахового коледжу відбулася науково-методична конференція  із участю професорів Тихоокеанського університету Сіетла на тему: «Психологічна підтримка людей з постравматичним стресовим розладом», в якій прийняли участь начальник районної військової адміністрації Михайло Васильович Чорней, доктор Джон Тоберн – почесний професор клінічної психології Тихоокеанського університету Сіетла, доктор Джефф Голгуін – професор, який навчає майбутніх клініцистів навичкам, які базуються на доказах, Валентина Гамова – перекладач, психолог благодійного фонду «Допоможемо разом», Ігор Скрипніченко – радник консула України в США, проректор Полтавської Богословської Семінарії, радник начальника Вижницької районної військової адміністрації на громадських засадах з питань психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та їх сімей, Олександр Миколайович Сітенко – академік, науковий консультант Вашківецького реабілітаційного центру, а також представники територіальних громад, практичні психологи, соціальні педагоги, медичні працівники та педагоги Вашківецької та Брусницької територіальних громад Вижницького району, викладачі та студенти нашого коледжу.

   На жаль, надзвичайні ситуації є частиною нашого повсякденного життя. У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, пожежі і міжособистісне насильство. Переміщеними можуть бути окремі люди, сім’ї і цілі спільноти. Люди втрачають будинки, близьких, виявляються відірваними від сім’ї і звичного оточення або стають свідками насильства, руйнувань і смерті. 

   Не можна уявити скільки трагічних подій припало на історію України  принаймні за останнє століття, що носили масовий травматичний характер: голодомор, перша і друга світові війни, репресії, Чорнобиль, Майдан, переміщення населення а зараз повномаштабна збройна російська агресія.

  Фахівці зазначають, що на тлі воєнних дій протягом вже восьми місяців реєструється стійке зростання проявів тривалого психологічного навантаження серед українського населення, особливо серед молоді, яке перебуває в постійному дистресі. Із зростанням соціальної агресії, наростає апатія та безвихідь.

   Сьогодні живучи в реаліях війни вкрай необхідним є здобуття навиків для роботи із людьми, які потребують психологічної підтримки. Вміння надати психологічну допомогу військовослужбовцям, рідним, близьким, учням, студентам на теперішній момент часу є вкрай важливим.

   Тому існує запит на вироблення практичними психологами, лікарями, науковцями у сфері душевного здоров’я ефективних практик, які би дозволили впоратися з такими масштабними викликами. 

   Науковці із Сполучених Штатів Америки поділилися набутим досвідом та провели тренінг по наданню психологічної допомоги.

   Були надані поради, рекомендації, методичний матеріал, які стануть корисними для фахівців, залучених до надання допомоги постраждалому населенню, таких як психологи, соціальні та медичні працівники, учителі.     

   Після переможного завершення війни ця проблема нікуди не зникне і боротися з наслідками отриманої суспільством психологічної воєнної травми доведеться ще не один рік. Тому на конференції було розглянуто шляхи розвитку в Україні та. зокрема у Вижницькому районі, системи соціального захисту, мережі закладів, що опікуються питаннями охорони психічного, фізичного здоров’я, реабілітації, навчанням фахівців методам діагностики та психокорекції. Людям важливо  більше знати про психологічну травму, посттравматичний синдром і шляхи надання першої допомоги, бо, на жаль, травма стає частиною життя.

   Було також зазначено, що сумні події нашого сьогодення пробуджують найкращі людські чесноти, позитивні моральні якості людини зокрема ресурси милосердя, співчуття, підтримки, взаємодопомоги. Посилення громадського, волонтерського руху є тому підтвердженням.