Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

ТИЖДЕНЬ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ (початок)

 

       З 22 квітня по 26 квітня 2024 року у Вашковецькому медичному фаховому коледжі було організовано Тиждень здорового способу життя. Заходи були цілеспрямовані на формування у студентів ціннісного ставлення до власного здоров’я. Протягом тижня студенти здобули багато корисної інформації, яку зможуть застосувати у повсякденному житті для збереження свого здоров’я.

      23 квітня 2024 року відбулася студентська навчально-практична конференція «Шкідливим звичкам скажем — НІ».

      Актуальність цієї теми полягає в тому, що шкідливі звички згубно впливають на здоров’я людини, і найчастіше стають небезпечними для життя пристрастями. Наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління – це основні шкідливі звички, які заважають людині повноцінно розвиватися в соціальному суспільстві.

      Більш уразливі до шкідливих звичок підлітки, які легко потрапляють під поганий вплив старших товаришів. Діти підліткового віку найчастіше пояснюють свої шкідливі звички тим, що їм нудно або вони роблять це заради експерименту. Але мало хто з них розуміє, що перша сигарета або доза наркотику може привести до страшної залежності і смертельних наслідків. 

     Під керівництвом викладачів біології Тирон Тетяни Іванівни та хімії Гарас Тетяни Ярославівни  студенти І к (9) охоче прийняли участь та максимально представили казку « КОЛОБОК на сучасний лад» та  презентації, доповіді, відео на теми:

1.      Вплив алкоголю на організм людини

     Доповідачі: Боднар Олександра та Половинко Анастасія

2.      Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини

     Доповідачі: Стасюк Надія та Фочук Анна

3.      Вплив наркотиків на організм людини

     Доповідач: Огірчук Надія

     Під час конференції панувала приємна, доброзичлива атмосфера та відчувалась зацікавленість слухачів.

Дякуємо лаборанту Інні Цегельник за допомогу та технічний супровід.

 

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Майстерклас, як співпраця студентів коледжу

та учасників освітнього процесу

Долішньошепітського ліцею

 

   Навчання у співробітництві (cooperative learning — CL), як один із напрямків модернізації, осучаснення медичної освіти продовжується!

   Основна ідея навчання у співробітництві: допомагаючи іншим, вчимося самі – створює рівні умови кожному студенту та учню, дає можливість успішно засвоювати освітні програми, маючи неоднаковий освітній рівень підготовки та особистісні інклюзивні особливості у засвоюваності знань.       

  18 квітня 2024 року команда однодумців Вашковецького медичного фахового коледжу відвідала Долішньошепітський ліцей та провела майстер-клас «Первинне сортування та надання домедичної та першої медичної допомоги потерпілим у надзвичайній ситуації».

   Учні 8-11 класів та колектив педагогів щиро зустріли наш колектив у теплій школі, незважаючи на негоду.

  Студенти: Максим Домітращук, Ірина Єленюк, Ірина Новотна, підготовили презентацію та продемонстрували первинне сортування потерпілих для визначення груп пріоритету надання домедичної допомоги та евакуації за системою START. Післяприбуття бригади ШМД, постраждалим надавалася перша медична допомога при критичних кровотечах, переломах, травмах голови, хребта, тазу.

  Студенти Василь Ватаманюк, Ігор Мороз, Іван Щербань, Максим Домітращук, Ірина Новотна, Ірина Єленюк, Олександр  Андрюк, Дарина Дарійчук поділили учнів на малі групи по 3-5 чоловік та проводили з ними тренінги: зупинки критичної кровотечі накладанням імпровізованого джгута-закрутки, турнікету, джгута Есмарха.

  Василь Ватаманюк та Ігор Мороз розповіли учням про причини зупинки серцевої діяльності та продемонстрували алгоритм базової серцево-легеневої реанімації. Учні в малих групах під контролем студентів на тренажерах,  обладнаних комп’ютерною технікою, відпрацьовували навики серцево-легеневої реанімації

 Учні та вчителі були вдячні студентам за проведений захід. Ми вдячні  директору ліцею Неллі Михайлівні Баранюк за гостинність, співпрацю та організацію учнів при проведенні цього заходу.

   Фото та відео-зйомку заходу проводив студент Петро Ворончак.

   Методист коледжу — Н.Г.Сащук, ідея заходу — М.М. Сащук. 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

Майстерклас, як співпрацястудентівколеджу

таучасниківосвітньогопроцесу

Лопушнянськоголіцею

   

18 квітня 2024 року студенти Вашковецького медичного фахового коледжу вирушили до Лопушнянського ліцею та провели навчальний тренінг та майстер-клас для учнів 9-11 класів.

   Навчання проводилося у спортивному залі де студенти розповіли та продемонстрували сортування потерпілих за системою START в надзвичайній ситуації у зонах масового ураження людей з великою кількістю потерпілих. Учням ліцею продемонстрували надання домедичної та першої медичної допомоги при кровотечах, переломах, травмах голови, хребта та тазу, зупинці серцевої діяльності.

Студенти Василь Ватаманюк, Ігор Мороз, Іван Щербань, Максим Домітращук, Ірина Новотна, Ірина Єленюк, Олександр Андрюк, Дарина Дарійчук поділили учнів на малі групи по 3-5 чоловік та проводили тренінг: зупинки критичної кровотечі накладанням саморобного джгута-закрутки, турнікету, джгута Есмарха.

Василь Ватаманюк та Мороз Ігор продемонстрували алгоритм базової серцево-легеневої реанімації. Учні в малих групах під контролем студентів на тренажерах відпрацьовували техніку базової серцево-легеневої реанімації

   Ми вдячні директору Лопушнянського ліцею Петру Миколайовичу Величко за організацію учнів для проведення цього заходу.

Підготовили тренінгову студентську групу викладачі коледжу: Борис Петрович Мороз, Володимир Омельянович Корня та Наталія Георгіївна Сащук.

Фото та відео-зйомку проводив студент Петро Ворончак.

 

Наталія Сащук – методист коледжу

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

З метою інформування та популяризації серед студентської молоді переваг офіційного працевлаштування, набуття необхідного рівня правових знань в галузі трудового законодавства та ознайомлення з роботою Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці,  з нагоди Дня охорони праці, фахівцями проведена зустріч з студентами та викладачами Вашковецького медичного фахового коледжу.

Інспектори розповіли майбутнім робітникам про правила трудових відносин, ризики і наслідки незадекларованої праці та трудової експлуатації, наголосили на необхідності офіційного працевлаштування, що є беззаперечною гарантією гідної та безпечної праці, зокрема в умовах воєнного стану.

Студенти ІІІ курсу (9) Ватаманюк Василь  спеціальність «Лікувальна справа» та ІІ курсу (11) Бліско Кароліна  спеціальність  «Лікувальна справа» продемонстрували моделювання нещасного випадку та надання невідкладної домедичної допомоги на робочому місці, застосувавши алгоритм  проведення базової серцево-легеневої реанімації.

На завершення заходу, посадовці побажали студентській молоді успіхів у навчанні, офіційного працевлаштування та гідної оплати їхньої праці.

 

 

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

17 квітня 2024 року у Вашковецькому медичному фаховому коледжі відбулася студентська навчально-практична конференція «Травми жіночих статевих органів, очей та Лор органів».

В останні роки в зв’язку з воєнним станом, еміграцією населення, збільшенням дорожньо-транспортних пригод, високою травматизацією та шкідливими умовами праці, зміною статевої поведінки молоді відмічається різке зростання пошкоджень жіночих статевих органів, очей та Лор органів.

Травми жіночих статевих органів можуть виникнути під час пологів, при грубих статевих зносинах, особливо в стані алкогольного сп’яніння, при згвалтуванні. Пошкодження медичного характеру можливі внаслідок променевої терапії при злоякісних новоутвореннях. Знання клініки, діагностики та особливостей догляду за хворими з травмами жіночих статевих органів, очей та Лор органів є необхідним у роботі медичної сестри.

Під керівництвом викладачів Іванни Юріївни Довженко та Катерини Денисівни Нищук  прийняли участь та представили презентації студенти 2 м/с (11), 3  м/с (9): Лілія Палагнюк, Марина Бондарь, Іванна Галицька, Іванна Гордійцяк, Тетяна Сорохан та Кароліна Циганчук. 

Такий захід є корисним для студентів і мотивує їх до навчання, виховує гідних медичних спеціалістів.

Ми дякуємо лаборанту Інні Цегельник за допомогу та технічний супровід.

 

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

17 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів Вашковецького медичного фахового коледжу з працівниками Управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації за підтримки управління патрульної поліції в Чернівецькій області капітаном поліції Анною Хареною. З  бажанням мотивувати молодь до подальших змін,  вона  звернулася до здобувачів освіти зі словами: «Ми були першими, з кого почались зміни в країні. Якщо ти хочеш зробити своє місто безпечнішим, захищати й оберігати життя громадян — долучайся до  великої та дружньої поліцейської родини».

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

17 квітня 2024 року у приміщенні КНП «Вашківецької лікарні реабілітації паліативної допомоги з поліклінічним відділенням» відбувся концерт-зустріч учасників Народного аматорського вокального ансамблю «Рута» Вашковецького медичного фахового коледжу із воїнами ЗСУ, які проходять реабілітацію у цьому закладі.

         Програму виступу складали пісні нашого краю, зокрема прозвучали «Черемшина», «Рута», «Смерічки» місцевих авторів Василя Михайлюка та Миколи Юрійчука, українські народні пісні.

         Дуже сподобався нашим воїнам виступ солістки НАВА «Рута», лауреатки багатьох конкурсів та фестивалів, студентки ІV курсу Васкевич Ангеліни. У її виконанні прозвучали пісні «Дай, Боже радості», «Усміхнися мені», «Лелеки», «Благослови».

         У невимушеній обстановці проходили спілкування наших воїнів із учасницями НАВА «Рута», які запросили нас до майбутніх зустрічей.

 

         Ми вдячні нашим воїнам за можливість вчитися, співати, жити.

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

17 квітня 2024року у Вашковецькому медичному фаховому коледжі пройшла науково-практична конференція на тему: «Термічні ушкодження».

Термічна травма  – це ураження, викликане тепловими агентами або дією низької температури. Однак термічна травма включає в себе не тільки термічні, але також і хімічні опіки, ураження електричним струмом і місцеві пошкодження від радіаційного впливу (променеві опіки).

Опікова травма є одним з тяжких видів ураження мирного та воєнного часу, яка частіше зустрічається в мирний час і становить від 5 до 12 % побутових травм. Покращанню результатів лікування пацієнтів з опіками сприяє правильне і своєчасне надання медичної допомоги.

 При поширених і глибоких опіках перебіг опікової травми набуває характеру загального захворювання всього організму із залученням життєво важливих органів.    В останні роки кількість опіків в Україні не зменшилась і складає в середньому 145 тис. випадків на рік (Повстяний М.Ю.). 

 Актуальність проблеми визначається також її виключно важливим значенням для сучасної військово-польової хірургії. У воєнний час опіки отримують в результаті горіння бойової техніки (танки, літаки, БМП) та при використанні запалювальних сумішей.

Конференцію підготували студенти третіх курсів Ткач Олена, Вахнюк Ірина, Далавурак Діана, Кирилюк Роксолана, Монич Мар’яна, Паушак Євгенія, Циганчук Кароліна, Лемко Крістіна, Токарюк Марія, Ватаманюк Василь під керівництвом викладачів хірургії Мороза Б.П., Корні В.О. та за допомогою лаборанта Цегельник І.В.

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

 17 квітня 2024 року на базі Чернівецького медичного фахового коледжу в режимі онлайн відбулася ІV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція з міжнародною участю «Виклики та можливості здобувачів освіти в умовах воєнних реалій»

 Онлайн-конференція розпочалася з реєстрації учасників. Близько 100 осіб приєдналися для участі в обговоренні сучасних трендів  розвитку освітнього процесу в Україні, розвитку молодіжного лідерства, комунікації здобувачів освіти в соціальних мережах, популяризації ментального здоров’я та вивченні історії закладів освіти в історичній ретроспективі. 

 Наші студенти та викладачі прийняли активну участь у висвітленні поданих тем, підготувавши  презентації і наукові доповіді.

 Форма участі — дистанційна (онлайн доповідь та публікація тез):

1. Максим Домітращук «Майстер-клас, як співпраця студентів коледжу та учасників освітнього процесу загально-освітніх закладів» науковий керівник Наталія САЩУК

2. Олександра Ахтемійчук «Використання соціальних мереж у Вашковецькому медичному фаховому коледжі» науковий керівник Тетяна ЛЮТИК

3. Ірина Новотна  «Історія успіху Вашковецького медичного фахового коледжу» науковий керівник Аркадій ГРИВУЛ

 Форма участі – заочна (публікація тез  в електронному збірнику):

4. «Впровадження майстер-класу при викладанні клінічних дисциплін» науковий керівник Галина РУСНАК

 Під час конференції панувала приємна, доброзичлива атмосфера та відчувалась зацікавленість слухачів.

 Щиро дякуємо Чернівецькому медичному фаховому коледжу за надану можливість нашим студентам долучитися до обговорення актуальних питань сьогодення, корисні поради, цікаві ідеї та позитивні емоції. 

 

 

 

Ми переможемо

Ми переможемо!

Ми переможемо! #слава Україні #героям слава

 10 квітня 2024 року у Вашковецькому медичному фаховому коледжі  відбулася науково-практична студенська конференція на тему: «Розвиток особливо небезпечних інфекцій в сучасних умовах».

Актуальність цієї теми полягає в тому, що під час війни через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни і медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно в приміщеннях, міграції диких тварин в міста та селища, є ризик поширення особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Протягом останніх років в умовах війни профілактика інфекційних захворювань є питання національної безпеки. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти.

Під керівництвом викладача інфектології Кожевнікової Олени Сергіївни студенти 3ф(9) охоче прийняли участь та максимально представили презентації, доповіді та відео на теми:

1. Чума. Доповідач: Василь Ватаманюк.

2. Правець. Доповідач: Ігор Мороз.

3. Черевний тиф. Доповідач: Євгенія Паушак.

4. Грип. Доповідач: Марія Хованець.

5. Сальмонельоз. Доповідач: Олександра Ахтемійчук.

6. Холера. Доповідач: Світлана Лупан.

7. COVID-19. Доповідач: Петро Ворончак.

8. Шигельоз. Доповідач: Тетяна Труфин.

9. Малярія. Доповідач: Павло Тодосюк.

 

Вашковецький медичний фаховий коледж завжди мотивує своїх студентів. Пропонує цікавий, креативний  підхід до навчання, виховує гідну медичну заміну молодих спеціалістів!

 

 

Чому я обрала прфесію медичного працівника?

ЦЕ ПОКЛИКАННЯ